Luxusní vozy Laurin & Klement

Luxusní cestování Letos oslavíme 100 let od vzniku Československé republiky a jaká česká značka vás napadne mezi prvními? Určitě ŠKODA – značka aut pro široké vrstvy společnosti i výrobce luxusních modelů, která byla jedničkou na našem trhu už v roce 1918. Luxusní vozy Laurin & Klement

Už během první republiky uměla mladoboleslavská automobilka uspokojit širokou škálu zákazníků. Protože chtěla vyrábět také automobily, spojila se v roce 1925 s automobilkou Laurin & Klement. Kromě masové produkce nabízela taky působivou flotilu luxusních modelů i pro tu nejnáročnější klientelu. Je to už více než 90 lety, kdy v květnu 1926 převzal tehdy 76letý Masaryk první exemplář ze stokusové série vozů ŠKODA Hispano-Suiza. Kancelář prezidenta za ni tehdy zaplatila 280 000 korun.

Zdroj: ŠKODA Storyboard

Kromě prvního československého prezidenta T. G. Masaryka, jezdil vozy ŠKODA také například podnikatel s obuví Baťa, spisovatel Karel Čapek nebo legendární fotbalový brankář František Plánička.

Zdroj: ŠKODA Storyboard

Novodobé L&K

K vozům domácí automobilky ŠKODA se prezidenti opět dostávali až v porevoluční historii Československa a České republiky. Prezident Havel mimo jiné zakusil jízdu v modelech Felicia, Fabia, Octavia i Superb. Václav Klaus měl k dispozici Superb 1. a následně 2. generace a proslavil se hláškou, že „Superb drncá“. Současný prezident Zeman převzal Superb 3. generace právě v nejvyšší výbavě, která nese jméno zakladatelů automobilky - Laurin & Klement.

▷ Chcete jezdit luxusním vozem? Podívejte se na nabídku modelu ŠKODA Superb u autorizovaného prodejce

Zdroj: AUTO Opat

Výroba neprůstřelné varianty

ŠKODA Superb asi není prvním modelem, který vás napadne, když se řekne „obrněné vozidlo“. Přesto právě tento model ve Velké Británii v neprůstřelné variantě vyrábí. To že volba padla zrovna na Superb má své opodstatnění. Jedná se o luxusní, a přesto poměrně nenápadný model, takže nepřitahuje zbytečně pozornost. Cena takto vybaveného modelu je v přepočtu asi 3,5 milionů Kč a spekuluje se, že vůz by mohla využívat i britská královská rodina nebo politici.

Zdroj: Smartmania.czŠtítky