Co je pro mě luxusní dovolená?

Luxusní cestování Já osobně považuji za luxusní dovolenou, když ji za mě někdo dokonale zařídí a naplánuje, zajistí pro mě ubytování v nádherném prostředí s ochotnými lidmi a poskytne mi nadstandardní služby, kdykoli je budu potřebovat. Co je pro mě luxusní dovolená?

Pokud chci jít na jídlo nebo na výlet, vím, že mi někdo doporučí to nejlepší. Pokud chci strávit klidný den na pláži, vím, že mám své soukromí a svobodu dělat to, co si zrovna budu přát. Možná se vám zdá, že taková dovolená musí být velmi drahá, není to ale pravda. Na luxusní dovolenou můžete vyjet za více než rozumnou cenu, jen si musíte správně vybrat, kam a s kým vyrazíte.  

Nádherné pláže

Luxusní dovolenou jsem zažila na různých místech po celém světě. Dnes bych vám ale chtěla povědět o jednom ze svých oblíbených míst. Tím místem je Řecko. Ano, spousta českých turistů putuje každé léto na řecké pobřeží, to vás ale rozhodně nesmí odradit. Stačí vědět, na která místa můžete vyrazit, abyste se vyhnuli masovému turismu. Především na řeckých ostrovech najdete klid a k tomu neuvěřitelnou kombinaci kouzelných písečných pláží, majestátných skalnatých útesů, olivových hájů v úrodných údolích s tyrkysově průzračným mořem. Mohu vám doporučit například nádherný ostrov s divokou přírodou Karpathos, ostrov přezdívaný plovoucí zahrada Kos nebo ostrov zelených borovic a vinohradů Skiathos.

Skvělé ubytování

Stejně tak, jako se chcete vyhnout přelidněným plážím, se chcete vyhnout hotelovým komplexům. Neosobní přístup obrovských hotelů vám dovolenou příliš nezpříjemní. Naopak v menších řeckých hotýlcích, penzionech a apartmánových domech na vás čeká soukromí a osobní přístup. Existují cestovní kanceláře, které se specializují na méně turistická a prověřená ubytování, proto si dobře projděte nabídku na trhu. Při výběru se nedívejte jen na cenu, ale také si dobře projděte fotky a recenze ubytování.

Lahodné jídlo

Jsem gurmán, ráda si užívám výborné jídlo z kvalitních surovin a zbožňuju ochutnávání místních specialit. Hotelové bufety na snídani, oběd i večeři pro mě nejsou lákavou představou. All-inclusive dovolená je jistě pohodlná, ale neřekla bych, že je luxusní. Raději na své dovolené vyrazím do doporučených restaurací, kde v nádherném prostředí ochutnám kvalitní místní jídlo. Abyste věděli, do které restaurace jít, je třeba mít po ruce delegáta, který zná lokalitu jako své boty a doporučí vám to nejlepší.

Co je pro mě luxusní dovolená

Luxusní služby

Pokud se chystáte do Řecka, můžu vám doporučit cestovní kancelář Viamare. Jela jsem s nimi na doporučení a sama jsem se přesvědčila, proč jsou nejlepší cestovkou na Řecko. Mají skvěle zorganizované služby, prověřená ubytování a velmi schopné a ochotné delegáty, kteří pro vás mají spoustu užitečných tipů na výlety i jídlo. Z běžného zahraničního zájezdu tak dokážou vytvořit opravdu luxusní zážitek, který uspokojí i ty nejnáročnější.Štítky