Luxusní matrace pro luxusní spánek

Luxusní bydlení V současné době jsou velkým tématem poruchy spánku, nespavost a neklidný spánek. Pro mnohé je hluboký spánek jednoduše luxus. Ať už si denně zdřímnete jen na hodinu nebo na osm, je důležité, abyste si odpočinuli. V noci se můžete převalovat nejen kvůli neodbytným myšlenkám. Třeba vám jen nevyhovuje matrace, na které spíte. Luxusní matrace pro luxusní spánek

Proč je důležité mít kvalitní matraci
Proleželá, příliš měkká nebo naopak tvrdá matrace může způsobovat problémy s usínáním. Matrace by ideálně měla podpírat celé vaše tělo a podporovat přirozenou polohu páteře. V noci se člověk mnohokrát převalí. Pokud je matrace příliš měkká, vzbudíte se. Protože vám matrace nedává dostatečný odpor, musíte k přetočení vynaložit větší sílu. V případě, že spíte na velmi tvrdé matraci, vaše tělo má podporu pro změnu jen na několika místech. Správně byste ji měli cítit zejména v oblasti beder, krku a ramen. Dobře zvolenou matrací se vyhnete nejen probouzení, ale i dlouhodobým problémům s páteří.

Pravidla při vybírání matrace
V případě, že už s páteří problémy máte, zvolte matraci spíše tvrdší např. latexovou. Pokud vás dosud záda netrápí, vyberete si matraci s paměťovou pěnou. Předejdete tak zbytečným bolestem hlavy a za krkem.
Matrace by měla být dostatečně vzdušná. Je důležité, aby dokázala odvádět vlhkost. Na provlhlé matraci musí naše tělo v noci spotřebovat mnoho energie k tomu, aby se zahřálo. Vlhko navíc milují roztoči.
Kupujete-li si novou postel, uvažujte, zda není lepší si pořídit letiště s dvěma oddělenými rošty a matracemi. Každý z partnerů si může vybrat matraci podle sebe. Pokud se pak druhý převalí, vás to rozhodně nevzbudí.

Sledujte při nákupu
Výroba moderních kvalitních matrací splňuje normy pro šetrné zacházení s přírodou. Pokud vám záleží na dlouhodobé udržitelnosti naší planety, hledejte eko označení i u matrací. K jedné z ochranných známek patří i Öko Tex Standard 100. Zaručuje splnění ekologických standardů a neškodnost pro uživatele.

Pokud u produktu najdete pojem SANITIZED®®, můžete jej koupit i alergikovi. Tkaniny na matracích jsou totiž ošetřeny speciální látkou, která zabraňuje rozmnožování plísní, bakterií a roztočů. Takové označení najdete i na ložním prádle.

Skvělým doplňkem jsou i matrace s potahem z uhlíkových vláken. Ty shromažďují statickou elektřinu a pomocí drátku, který připojíte k uzemněnému předmětu např. radiátoru, ji odvádí do podlahy. Díky tomu se na matraci zbytečně neshromažďuje prach ani roztoči. Ochranu Resistat mají např. matrace společnosti Dormeo.Štítky