Michelinská hvězda září i nad Prahou

Gastronomie Prestižním gastronomickým oceněním Michelinská hvězda se pyšní pouze vybrané světové restaurace výjimečné kvality, především francouzské. Michelinská hvězda září i nad Prahou

A jak si stojí české restaurace? Michelinské hvězdy září také nad Prahou.

Prestižní gastronomické ocenění 
Všechny tuzemské gurmány jistě potěší, že si na oběd či večeři do restaurace s Michelinskou hvězdou mohou zajít také u nás, a to hned do tří. Donedávna se tímto oceněním mohla pyšnit pouze restaurace Allegro v hotelu Four Seasons s šéfkuchařem Anderou Accordim v čele, letos na jaře však získaly toto prestižní ocenění hned dvě další.  

Alcron a La Degustation Bohême Bourgeoise
Kvalitní suroviny, netradiční jídla a osobnost šéfkuchaře, to jsou hlavní důvody, proč se restaurace Alcron vedená šéfkuchařem Romanem Paulusem, stejně jako restaurace La Degustation Bohême Bourgeoise s šéfkuchařem Oldřichem Sahajdákem, zapsala do prestižního gastromického průvodce Michelin a získala michelinskou hvězdu.

Jak se udělují hvězdy
Hvězdy udělují tajní michelinští inspektoři. Jak takové hodnocení restaurací probíhá, komediálním způsobem popisuje francouzský film Křidýlko nebo stehýnko?, kde roli přísného michelinského inspektora ztvárnil populární herec Loius de Funés.     

Foto: www.lagustation.cz, www.alcon.czŠtítky